Saleziáni don Bosca na Slovensku

Saleziáni don Bosca na Slovensku

 • Aktuálne 0.00/5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Hodnotenie: 0.0 z 0 votes
You need to have the Flash Player installed and a browser with JavaScript support.
Zrušiť zvýraznenie

Popis

 1. Saleziáni dona Bosca - sme spoločenstvo ľudí, ktorí ako kresťania katolíci zasvätili svoj život Bohu a výchove mladých.
 2. Uskutočňujeme poslanie, ktoré sa zameriava na celistvú výchovu mladého človeka.
 3. Náš štýl života je cestou nášho osobného šťastia a zároveň prostriedkom výchovy.
 4.  Ako celosvetová inštitúcia v Katolíckej cirkvi máme svoju právnu štruktúru uznanú aj civilnými autoritami. Na celosvetovej úrovni nás vedie hlavný predstavený, na úrovni provincií je to provinciál. Aktuálne má naša Spoločnosť 16 000 členov v 96 provinciách na všetkých kontinentoch. 
 5. Naše spoločenstvo založil taliansky kňaz Ján Bosco a Cirkev nás definitívne potvrdila ako rehoľnú spoločnosť v roku 1874, keď bol schválený prvý štatút - Stanovy.
 6. Na Slovensku pôsobíme od roku 1924. Spoločným celosvetovým znakom je naše logo - pozostáva z cesty a domčeka stojaceho na troch pilieroch. 
 7.  Tak ako don Bosco dávajú prednosť chudobnej, opustenej a ohrozenej mládeži, ktorá potrebuje byť viac milovaná a evanjelizovaná, a preto pracujú najmä v prostredí, kde je väčšia chudoba.
 8. Charakteristické aspekty výchovy, ktorých sa saleziáni v praxi pridŕžajú, sú: zodpovedná a aktívna účasť chlapcov, citlivá výchova k láske, seriózna kultúrna, sociálna a odborná formácia a spojenie užitočného s príjemným. 
 9. Tieto ciele saleziáni realizujú v rôznych dielach. 1. Oratórium a mládežnícke stredisko poskytuje mladým možnosť rozvíjať svoje osobné dary. Je vždy výchovne zamerané a vedie k zdravému využívaniu voľného času. 2. Školy a odborné strediská podporujú celkový rozvoj mladého človeka a vedú ho k viere a kresťanskej premene spoločnosti. 3. Domovy mládeže (internáty) Je to služba prijatia mladých, ktorí nemajú rodinu alebo sú z nej dočasne vzdialení. V tomto prostredí sa uprednostňujú osobné vzťahy, osobné nasadenie a každodenná zodpovednosť mladých. 4. Prítomnosť v univerzitnom svete realizuje sa prostredníctvom vysokoškolských inštitúcií, ktoré sú inšpirované kresťanskou vierou, majú katolícky charakter alebo sa v nich uplatňuje saleziánsky štýl. Zahŕňa aj pôsobenie v pastoračných centrách a inú univerzitnú animáciu a pastoráciu. 5. Misie - Saleziáni v značnom počte vysielajú svojich členov do misií na celom svete. 6. Farnosti - Saleziáni plnia svoje poslanie aj vo farnostiach, kde odpovedajú na pastoračné potreby miestnych cirkví. 

TagyKomentáre


Buď prvý komentátor!
Prihlás sa alebo sa zaregistruj, aby si poslal komentáre.

Video Details

Umelec: Saleziáni don Bosca na Slovensku
Názov: Saleziáni don Bosca na Slovensku
Kategória: Don Bosco
Zobrazenia: 5,685
Autor: admin